Технологія 4DX™

4DX™ використовує новітню технологію 4D для демонстрації повнометражних голлівудських фільмів. Це нова парадигма – нові стандарти кіноіндустрії.

Ціни у Харкові

Ціни в Одесі

У Харкові та Одесі відкрито перші в Україні кінозали 4DX.

18 грудня у Харкові, 29 травня в Одесі були відкриті два перші в Україні кінозали для демонстрації фільмів у форматі 4DX. Ексклюзивним представником унікальної технології в Україні є мережа кінотеатрів «Планета Кіно».

Один із залів відкрито на базі харківського кінотеатру в ТРЦ «Французький бульвар» по вул. Академіка Павлова, 44Б. В Одесі 4DX-зал знаходиться у кінотеатрі «Планета Кіно» у ТРЦ «City Center» на проспекті Маршала Жукова, 2. 25 вересня 2015 року ми відкрили новий суперсучасний багатозальний кінотеатр з кінозалом 4DX у Львові у ТРЦ «Forum».

Технологія 4DX – це абсолютно новий формат перегляду найкращих голлівудських фільмів. Так, на великі екрани у форматі 4DX виходять найочікуваніші фільми сезону: «Чаклунка», «На межі майбутнього», «Як приборкати дракона», «Трансформери: Час вимирання».

Сьогодні в українських розважальних центрах можна знайти атракціони, що пропонують контент у форматі 5D і навіть 7D. Але це не повноцінні фільми, а швидше – відеоролики. Відео триває хвилин десять, у роликів примітивний сюжет, у глядача обмежений вибір тем. Це не частина кінематографа, а радше сфера технічних новинок.

Тепер же на нас чекає абсолютно нове кіно. Коротко зупинимося на характеристиках нової технології 4DX:

ЗАЛ

Це зал для показу фільмів у форматі 3D та 2D на 120-160 місць з таким же екраном, проектором та звуковою системою, як і в інших кінотеатрах. Однак у такому залі встановлюються особливі рухомі крісла та установки для додаткових спецефектів.

КРІСЛА

Крісла в залі 4DX рухомі. Вони розбиті на блоки по 4 сидіння. Всі рухи крісел максимально синхронізовані з зображенням на екрані. Крісло може вібрувати, змінювати кут нахилу до зображення, імітувати падіння, хитання судна, тряску в автомобілі або літаку.

ПРИРОДНІ ЯВИЩА

У кінотеатрі дуже реалістично і видовищно відтворюються природні явища:

 • дощ
 • вітер
 • туман
 • блискавка
 • бульбашки

ЗАПАХ

Нова технологія дозволяє збагатити мову кінематографа, насичуючи кожен кадр ще більшою кількістю інформації за допомогою ароматів.

Всі додаткові спецефекти (вітер, дощ, туман, запахи, шуми, блискавки, рухи крісла) органічно вписуються в канву сюжету, доповнюючи його і підсилюючи ефект занурення у фільм. Спецефекти створюють особливу атмосферу при перегляді фільму, не перетворюючи його на атракціон. Їхня головна функція – посилити враження, загострити всі відчуття, змусити максимально поринути у події на екрані, а не розсмішити або здивувати.


На сьогоднішній день південнокорейська компанія CJ 4DPLEX – піонери у світі 4D-технологій. Дана технологія впроваджена уже в 58 кінотеатрах 16 країн світу. Це Південна Корея, Китай, Японія, Росія, Ізраїль, Болгарія, Польща, Угорщина, Чехія, Індонезія, Чилі, Перу, Таїланд, Тайвань, Колумбія, Мексика. Планується, що до кінця 2014 року кількість кінотеатрів збільшиться до 100 таких залів у 27 країнах на різних континентах.

Правила безпечної поведінки у залі 4DX:

Щоб отримати максимум задоволення від фільму у форматі 4DX, будь ласка, дотримуйтесь елементарних правил безпечної поведінки в залі:

 • Крісла у залі 4DX не розраховані на дітей молодше 4 років і на відвідувачів, зростом нижче 1 метра.
  Заради безпеки наших юних глядачів, у залі не можна тримати дітей на руках та використовувати спеціальні дитячі крісла. Зверніть увагу, що ми не рекомендуємо відвідувати 4DX-зал дітям до 6 років! Будь ласка, будьте уважні до своїх дітей. Вони можуть злякатися спецефектів або впасти з рухомих крісел. Якщо ви наполягаєте на тому, що Ваша дитина може перебувати на 4DX-сеансі, Ви повинні придбати дитині квиток. У 4DX-зал немає безкоштовних сеансів для дітей.
 • Перегляд фільмів у форматі 4DX не рекомендується вагітним жінкам, людям поважного віку, а також усім, хто може надто емоційно сприйняти події на екрані та спецефекти.
 • Ми не рекомендуємо приносити до 4DX-кінозалу їжу, що залишає плями і напої у відкритих ємностях, оскільки під час руху крісел вони можуть забруднити тебе та інших глядачів. Радимо купувати попкорн у спеціальній упаковці та напої у пляшках із кришечками у наших попкорн-барах і Кіномаркеті (Львів).
 • Вода, яка розпорошується під час фільму, спеціально очищена. Але все одно просимо Вас не одягати у 4DX-зал речі, чутливі до вологи.
 • Будь ласка, подбайте про свої цінні речі. Не приносьте до залу 4DX електроніку. Кінотеатр не несе відповідальності за загублені або пошкоджені речі.
 • Будь ласка, під час перегляду 4DX-фільмів без необхідності не піднімайтеся зі своїх місць і не ходіть по залу!