Параджанов

Параджанов (2013) — розклад сеансів і продаж квитків на фільм «Параджанов» у кінотеатрах Планета Кіно: Київ, Харків, Одеса, Львів, Суми.

Параджанов /

Український за духом, вірменський за походженням, грузинський за народженням, радянський за іронією долі й швидше антирадянський по суті кінорежисер Сергій Параджанов – одна з найвеличніших постатей ХХ століття. Міжнародне покликання прийшло до нього у 1964 році разом з фільмом «Тіні забутих предків». Картина отримала 39 міжнародних нагород , 28 призів на кінофестивалях у 21 країні. Параджанова визнали такі режисери, як Федеріко Фелліні, Мікеланджело Антоніоні, Акіра Куросава, Анджей Вайда. Зовсім не дивно, що українські студії, нарешті, вирішили зняти про нього байопік . Фільм «Параджанов» розповість про те, як сильна і незалежна людина стає геніальною, а також про те, чого їй коштуватиме свобода волі, думки та слова.

Український Оскарівський Комітет при Асоціації продюсерів України висунув фільм «Параджанов» на премію «Оскар» у категорії «Фільм іноземною мовою» від України у 2013 році. У липні на фестивалі в Карлових Варах (Чехія) відбулася світова прем'єра фільму. На Одеському кінофестивалі у цьому ж році фільм отримав приз «Золотий Дюк» як Кращий український повнометражний фільм. «Параджанов» – це дебют режисерів Олени Фетісової ( Україна) та Сержа Аведікяна (Франція ). У 2010 році Серж Аведікян отримав на Каннському кінофестивалі Золоту пальмову гілку за кращий короткометражний фільм – «Острів, що лає». Олена Фетісова продюсувала заборонений до показу, скандальний вітчизняний фільм «Шахта № 8».

imbd_logo Created with Sketch.
/10
Рік
2013
Країна
Україна, Франція, Грузія, Вірменія
Мова дублювання
українська
Жанр
драма, мелодрама
В головних ролях
Серж Аведікян, Юлія Пересільд, Карен Бадалов, Михайло Пшеничний, Віктор Марвін
Режисер
Серж Аведікян, Олена Фетісова
Сценарій
Олена Фетісова
Прокат
З 03 жовтня 2013
Тривалість
95 хв.