Анна Каренiна

Анна Каренiна (2012) — розклад сеансів і продаж квитків на фільм «Анна Каренiна» у кінотеатрах Планета Кіно: Київ, Харків, Одеса, Львів, Суми.

Анна Каренина /

Хрестоматійний сюжет «Анни Кареніної» доволі відомий навіть для тих, хто жодного разу не читав роман Толстого. Заміжня жінка, закохавшись у молодого і красивого графа, наважується на небезпечний і карколомний крок: знехтувати засадами суспільства і вповні віддатися пристрасті. Закоханість переростає в бурхливий роман, результат якого – загибель головної героїні.

Екранізація відомого сюжету «Анни Кареніної» в наші дні – затія така ж смілива, як підкорення вершини Аннапурни без спеціального спорядження. Втім, ця справа не така вже й безнадійна, якщо виставити давно відомий лот під іншим кутом. Саме так і зробив британський режисер Джо Райт. Знявши давно зношений одяг з попередніх екранізацій, Райт нарядив у прямому і переносному сенсах в більш вишуканий костюм.

«Анна Кареніна» Джо Райта – це, перш за все, візуальне свято, торжество елегантності, згусток декорацій та костюмів, словом – першокласна театральна п'єса. За задумом режисера, саме цей, привабливо глянцевий бік сюжету повинен домінувати над толстовськими пасажами. Райт у великій мірі знехтував не лише другорядними сюжетними лініями, але й одним з головних достоїнств книги – відносинами між Левіном і Кітті. Душевні страждання і мудрість Левіна також канули в безодню. Багато критиків уже встигли «покидали помідорами», називаючи картину занадто поверхневою. Нібито Райт, як, втім, і його попередні колеги по цеху, не зумів відобразити на екрані тонкість і разом з тим силу широкої російської душі. Питання лише в одному – чи хотів сам Райт цього? Якби хотів, ймовірно, спробував би. Як-не-як, сценарій адаптував Том Стоппард, британський драматург, режисер і критик («Розенкранц і Гільденстерн мертві»), який прекрасно знає літературну кухню зсередини.

imbd_logo Created with Sketch.
/10
Рік
2012
Країна
США
Мова дублювання
українська
Жанр
драма
В головних ролях
Кіра Найтлі, Джуд Лоу, Аарон Джонсон, Келлі Макдоналд, Метью Макфейден, Олівія Вільямс, Мішель Докер, Емілі Уотсон, Холлі Грейнджер, Рут Уїлсон
Режисер
Джо Райт
Сценарій
Том Стоппард, Лев Толстой
Прокат
З 01 січня 2013
Тривалість
129 хв.
Вікові обмеження
12 років