Не забувай про маску.
Вона потрібна усім гостям, навіть наймолодшим.
Ми заблокували частину місць у залі, щоб забезпечити дистанцію між глядачами. Відстань від тебе до інших гостей — 1,5 метра у всіх напрямках.
Якщо тобі немає 18 років, ти не зможеш переглянути цей фільм у кінотеатрі. Навіть з батьками. Контролер перевірить документи на вході до зали. Такий закон.
Наступним показом ретроспективи світової кінокласики від KyivMusicFilm та Планети Кіно стане стрічка «Eyes Wide Shut», показ якої присвячений 20-й річниці з дати виходу культового трилера. Фільм, як заповідав сам Стенлі Кубрик, буде показано в оригіналі з субтитрами.
Фільми Стенлі Кубрика завжди були доволі цинічними, холодними, позбавленими романтики й тепла. І він не зрадив собі навіть тоді, коли взявся знімати драму про сімейні стосунки. І за іронією долі, головні ролі зіграли Ніколь Кідман та Том Круз — найвідоміша голлівудська пара того часу, шлюб яких почав розпадатися одразу ж після роботи над фільмом.
«Eyes Wide Shut» — таємничий, гіпнотичний, декадентський та сюрреалістичний фільм, що залишає більшість запитань без відповідей, а жодне з можливих трактувань не може бути однозначно правильним. Кубрик вважав цю стрічку своїм найбільшим досягненням, і сьогодні, 20 років потому, вона продовжує збуджувати уяву своєю атмосферою оголеності почуттів.
Робота над фільмом тривала 400 днів. Том Круз та Ніколь Кідман погодилися підписати відкриті контракти та зніматися стільки, скільки буде потрібно Стенлі Кубрику, бо той знімав величезну кількість дублів і переписував сценарій прямо на знімальному майданчику. Після останнього дня знімання цілий рік тривала монтажна підготовка. Але виходу стрічки у прокат Кубрик не дочекався — режисер помер за кілька тижнів до прем’єри.
Але саме смерть Стенлі Кубрика перетворила «Eyes Wide Shut» у своєрідний творчий заповіт режисера, що постановив: людські бажання непізнані, а прагнення непроникні. І попри післяпрем’єрне нерозуміння задуму режисера, з роками це кіно про новорічні пригоди безнадійно одружених людей лише додає у вазі та значущості по мірі того, як сходить нанівець віра цивілізації у могутність раціональності.