Пошук
Дивитись кіно
Моя планетка
Увійти
Це щось
Дагомея (в рамках фестивалю)

    Дагомея (в рамках фестивалю)

    Dahomey (Fest)
    2024
    92 хв.
    від 16 років
    picture

    Важлива інформація:

    Щоб дізнатись, чи працює потрібний тобі кінотеатр, перейди в наш телеграм-канал: https://t.me/plankiua.

    Якщо твій сеанс буде перервано, не хвилюйся, Планета Кіно поверне тобі квитки!

    Що робити — читай на нашому сайті в розділі «Допомога».

    Зверни увагу! Під час та після тривалих повітряних тривог, ми отримуємо багато запитів через масові скасування сеансів. У таких випадках ми можемо відключити телефонну лінію у разі перевантаження, а час нашої відповіді в месенджерах та на пошті через велику чергу може займати до однієї доби.

    Гардероб:

    Ми вирішили, що гардероб під час війни не працюватиме. Черга до гардеробу, що змушує глядачів затримуватися в кінотеатрі, та сигнал тривоги — комбінація, якої ми прагнемо уникнути. Для нас важливо, щоб у разі повітряної тривоги глядачі могли максимально швидко дістатися укриття та мали з собою власні речі. До того ж, через нестабільну ситуацію з електроенергією та теплопостачанням у залах може бути прохолодно.

    Показ фільму відбудеться в рамках фестивалю «INTRO».

    Про що фільм

    У 1892 році французькі колоніальні війська викрали та вивезли з західноафриканського королівства Дагомея численні художні артефакти. Майже 130 років потому 26 предметів мистецтва, які весь цей час перебували у музеї в Парижі, нарешті повертаються додому, у сучасний Бенін. «Дагомея» – це документальний фільм, який працює з темами ідентичності, коріння та історичної справедливості. Оповідачем у стрічці є дух, втілений у статуї дагомейського короля. Його голос розповідає нам про свої поневіряння і роки музейного ув’язнення, які нагадували не що інше, як порожнечу і морок.

    Навіщо дивитися

    Фантазійна документальна робота французької режисерки сенегальського походження Маті Діоп, присвячена деколонізаційним процесам повернення культурної спадщини, отримала головну нагороду – «Золотого ведмедя» – на цьогорічному «Берлінале». Діоп долучається до дискусії про репатріацію викрадених артефактів і досліджує пов’язані з цим гострі питання, що з’являються у нового покоління.

    Тематично фільм відгукнеться українським глядачам, бо попри різні контексти, нам до болю знайома боротьба з переписуванням історії і привласненням культурної спадщини, які систематично спостерігаються з боку імперської росії.

    Про режисерку

    Маті Діоп – французька режисерка сенегальського походження, представниця нової хвилі африканської та афро-діаспорної культури. Її дебютний повнометражний фільм «Атлантика» про сенегальських мігрантів отримав Ґран-прі Каннського кінофестивалю у 2019 році.

    Нагороди

    «Золотий ведмідь», Берлінале, 2024

    Країна
    Сполучені Штати